Makrogazdasági és piacelemzések szakértő

OTP Bank

  • Budapest
  • Teljes munkaidő
  • 25 napja
Az OTP Elemzési központ főosztálya
munkakör betöltésére munkatársat keresFeladatok:
AZ OTP Bank Elemzési Központjának tagjaként:
  • Makrogazdasági és bankrendszeri elemzések és előrejelzések készítése,
  • Közreműködés a Bankcsoport stratégiai tervének kialakításában,
  • Részvétel egyedi stratégiai, tervezési, elemzési és döntés-előkészítési feladatok elvégzésében, pénzügyi modellezésében,
  • A Bankcsoport felsővezetői részére előadás, prezentáció javaslatok készítése.
Akit keresünk:
  • Közgazdasági egyetemi - pénzügyi, makróelemzői, befektetés-elemzői - végzettség,
  • Minimum 1-2 év tapasztalattal rendelkezik makrogazdasági elemzésben, előrejelzésben, modellezésben, ökonometriai vizsgálatok végzésében,
  • Számközpontúság, jó logikai készséggel rendelkezik,
  • Közgazdasági egyetemi végzettséggel rendelkezik,
  • Tárgyalási szinten kommunikál angolul.
Amit előnynek tartunk:
  • Pénzügyi, bankszakmai ismeret
  • Külföldi tanulmányok és/vagy munkatapasztalat
  • EViews, MATLAB, R, visual basic, excel makro ismerete
  • Szláv nyelvismeret
Amit kínálunk:
  • Izgalmas, kihívást jelentő munka - közvetlenül a Bank felső vezetése részére történő munkavégzés - Kelet-Közép-Európa egyetlen olyan vezető bankcsoportjánál, ahol a stratégiai döntések Budapesten születnek
  • Szakmai fejlődés lehetősége
  • Összetartó, jó közösség
  • Rugalmas munkaidő, heti két nap home-office lehetőség

OTP Bank