Compliance vezető tanácsadó 1

OTP Bank

  • Budapest
  • Teljes munkaidő
  • 16 napja
Compliance vezető tanácsadóAz újonnan csatlakozó kolléga az OTP Bank Compliance Igazgatóságának irányítása alatt ellátja az OTP Alapkezelő Zrt. compliance feladatait:
  • A Compliance terület operatív vezetése, szakmai támogatása,
  • A kollégák felvétele, motiválása, változások menedzselése,
  • Aktív részvétel a terület munkafolyamatainak és az Alapkezelő szakterületeivel való együttműködés koordinálásában,
  • Compliance kockázatok azonosítása, naprakész követése.
  • A kockázatok csökkentése céljából szabályzatok, normatívák, ajánlások kidolgozása, rendszeres felülvizsgálata.
  • Az érintett területein compliance kockázatot csökkentő folyamatok kezdeményezése, felügyelete és ellenőrzése.
  • Az anyabanki Compliance eszköztár implementálása és rendszeres felülvizsgálata
  • A compliance területhez kapcsolódóan véleményező, tanácsadó, ellenőrző és beszámoló tevékenység ellátása.
  • A compliance feladatok ellátásához előírt, illetve szükséges nyilvántartások naprakész vezetése.
Feladatok közé tartozik továbbá:
  • Az éves compliance munkaterv összeállítása, a Felügyelőbizottság és Igazgatóság jóváhagyása után a munkaterv végrehajtása, valamint megvalósításának nyomon követése.
  • Az éves compliance beszámoló összeállítása, az egyéb előírt rendszeres és ad-hoc jelentések elkészítése és továbbítása.
  • Részvétel a MIFID, EMIR, MAD/MAR, PRIIPs, SFDR szabályoknak való megfelelés ellenőrzésében, a kapcsolódó kockázatok időbeni azonosításában.
  • Társaságon belüli compliance vizsgálatok végzése, jelentés készítése és megvalósulási visszamérése.
  • A csoportszintű szabályzatok és jogszabály-változások implementációjában való részvétel.
  • Közreműködés a tiltott kereskedelem, az alkalmazotti ügyletek, a bennfentes kereskedelem monitorozásában.
  • Részvétel a felügyeleti ellenőrzések által elvárt adatszolgáltatásban.
Mit várunk Tőled?
  • Szakirányú főiskolai/egyetemi végzettség (jogi, illetve közgazdasági felsőfokú végzettség),
  • Tőkepiaci és jogi alapismeretek,
  • Legalább 5 év releváns szakmai tapasztalat
  • Csapatmunka, kommunikációs készség, tárgyaláskészség, jó íráskészségstrukturált gondolkodás, precizitás,
  • Középfokú, aktív angol nyelvtudás
Amit biztosítani tudunk számodra:
  • Izgalmas munkát Közép-Kelet Európa egyetlen olyan vezető Bankcsoportjánál, ahol a stratégiai döntések Budapesten születnek.
  • Kihívást jelentő szakmai feladatokat
  • Szakmai fejlődési lehetőséget
  • Stabil, hosszú távú munkalehetőséget, professzionális munkakörnyezetben.
  • Projekteken való részvételt, melyek által egyedi szakmai ismeretekre tehetsz szert.
  • Versenyképes fizetést és kiemelkedő juttatási csomagot.
  • Stabil, hosszú távú munkalehetőséget.
Munkavégzés helye: 1026 Budapest, Riadó u. 1-3.

OTP Bank