JUNIOR HITELKOCKÁZATI MODELLEZŐ (Pályakezdők jelentkezését is várjuk)

Raiffeisen Bank

  • Budapest
  • Teljes munkaidő
  • 30 napja
A kockázatkezelési divízió a tervezhető kockázatok megfogalmazásával, menedzselésével és kontroll pontjaival foglalkozik. Modellezőink, elemzőink, döntéshozóink, késedelem kezelőink, restrukturálási szakértőink, hitel ellenőreink, biztosíték értékelőink az üzleti célok támogatása mellett, felelnek a veszteségek csökkentéséért és a bank eredményes működéséért.Ha komfortosan mozogsz a számok világában, szereted az analitikus gondolkodást igénylő feladatokat és szívesen csatlakoznál egy kiváló szakértőkből álló csapathoz, várjuk jelentkezésed a Raiffeisen Bank tudásközpontjába. Kiszámítható, egyéni célokhoz igazított karrierlehetőségekkel, tapasztalt kollégáink támogató mentorálásával várunk.Fektess be a jövődbe, tarts velünk a sikerhez vezető úton és csatlakozz a Raiffeisen Bank kockázatkezelési divíziójához!Mi lesz a feladatod?
  • Hitelezési kockázati modellek fejlesztése (scoring, PD, LGD, EAD, IFRS9) és képviselete a menedzsment és felügylet felé
  • A modellezési feladatokhoz kapcsolódó adatok elemzése és összefüggések megértése
  • A kidolgozott modellek implementációja, a kezdeti és éves validáció támogatása
  • Modellezési adatstruktúra kialakítása és karbantartása
  • Anyabanki és felügyeleti elvárásoknak való megfelelés biztosítása
  • Kapcsolattartás a kockázatkezelési, riporting és validációs területekkel
  • Kockázatkezeléshez kapcsolódó projektekben való aktív részvétel
  • Üzleti modellezési feladatok ellátása,
  • Előrejelzések és döntéstámogató elemzések készítése
Miért érdemes velünk dolgozni?Biztonság és fejlődés
  • Stabil nemzetközi háttérrel rendelkező multinacionális vállalaton belül valósíthatod meg önmagad,
  • Egyéni célokhoz igazított karrierút, előrelépési lehetőségek várnak,
  • Elkötelezett, támogató vezetőkkel és szakmailag felkészült kollégákkal, mentorokkal dolgozhatsz,
  • Területeken átívelő projektekben vehetsz részt, változatos kihívásokban lehet részed.
Támogatás és juttatások
  • HOME OFFICE lehetőséget kínálunk,
  • 16 féle Cafeteria juttatási elem közül választhatsz: SZÉP kártya, extra szabadnap, munkába járási támogatás, egészségbiztosítás, jegyek kulturális rendezvényekre és sporteseményekre,
  • Kedvezményes lakáshiteltámogatást és dolgozói hitelt biztosítunk,
  • Modern munkakörnyezet, biciklitároló, parkolási lehetőség, étkezők, kávézók várnak.
Közösség és összetartozás
  • Segítőkész kollégák, összetartó, befogadó légkör vár,
  • Közösségi tevékenységeken is részt vehetsz: sportkörök, (Young Generation ), éves Raiffeisen Bank találkozó,
  • Jól-lét program keretében figyelünk kollégáink fizikai és mentális egészségére,
  • Visszajelzés alapú kultúrában hiszünk, számítunk a véleményedre
Csatlakozz hozzánk, ha...
  • Felsőfokú (pénzügyi, informatikai, matematikusi) végzettséged van vagy a kvantitatív jellegű tanulmányaid végénél tartasz
  • Analitikus és strukturált gondolkodásmód jellemez, és szeretnél új összefüggéseket felfedezni
  • Ismersz adatbáziskezelő és statisztikai programcsomagokat (SQL, SAS, R, Python)
  • Középfokú angol nyelvtudással rendelkezel
  • Előnyt jelent, ha ismered a bázeli és az IFRS9 irányelveket, van tapasztalatod banki kockázatkezelési területen, illetve gyakorlott vagy nagyméretű adatbázisok kezelésében
Digitális kompetenciákTe is az okostelefonodat nyomogatva intézel el egy csomó mindent? A banki utalásoktól kezdve, az elektronikus felsőoktatási felvételin át, az ügyfélkapun és a hétköznapi életünk szinte minden területén megjelenik már a digitalizáció ilyen, vagy olyan formában.Számunkra, mint az innováció és a digitalizáció iránt elkötelezett, haladó szellemiségű bank kiemelten fontos, hogy olyan munkatársakkal dolgozzunk együtt, akik számára nemcsak alapvetőek a digitális készségek, de nyitottan állnak a digitális újdonságokhoz, szívesen használják azokat, akár a magánéletükben, akár a munkavégzésük elengedhetetlen részeként.Nap, mint nap használjuk a kommunikáció megkönnyítése érdekében a Teams, Webex, WhatsApp, Viber és hasonló alkalmazásokat, és természetesen az MS Office programjai is elengedhetetlenek a hatékony működéshez, de több munkakörben speciális, az adott folyamathoz kapcsolódó egyedi szoftver használata is szükséges.